to pianka gumowa z mikroporami zamkniętymi. Wykorzystywana jako: uszczelki, izolacje, podkłady, uchwyty, maty itp. Łatwa w obróbce i dobrze dopasowująca się do wszelkiego rodzaju nierówności. Przy projektowaniu uszczelek z mikrogumy należy założyć ścisk rzędu 20-40% i pamiętać o trwałym odkształceniu po ściskaniu. Guma EPDM charakteryzuje się wysoką odpornością na promienie słoneczne, wilgoć i starzenie się. W odróżnieniu od różnego rodzaju gąbek PU, mikroguma zachowuje swoje właściwości przez wiele lat.
to jeden z podstawowych rodzajów pianki EPDM w naszej ofercie. Wraz z rodzajem EPDM 130 tworzą trzon naszej oferty. Typ pianki EPDM 120 charakteryzuje się dużą gładkością powierzchni oraz wbrew pozorom wyższą twardością względem pianki EPDM 130. Pianka EPDM 120 posiada twardość w okolicy 10-12 ShA. A rodzaj EPDM 130 posiada twardość w okolicy 5-7 ShA. W celu porównania twardości wszystkich pianek EPDM w naszej ofercie
Główna różnica między tymi dwoma rodzajami pianek to twardość oraz gładkość powierzchni. Pianka EPDM 120 jest bardziej gładka i bardziej twarda natomiast, mikroguma EPDM 130 jest bardziej porowata i bardziej miękka. W praktyce oznacza to, że aby uszczelnić tą samą szczelinę pianką EPDM 120 grubość użytej płyty może być nieco mniejsza względem tego drugiego rodzaju. Dla przykładu jeśli chcemy uszczelnić szczelinę 5 mm, grubość użytej pianki EPDM 120 powinna w teorii wynosić co najmniej 6 mm, a dla rodzaju EPDM 130 będzie to już 6,5 mm. W praktyce zalecamy, aby grubość płyty/uszczelki wynosiła co najmniej 30-40% więcej od uszczelnianej szczeliny. A więc w przypadku pustej przestrzeni o wysokości 5 mm, zalecana grubość pianki wynosi co najmniej 7 mm w przypadku obu rodzajów mikrogumy EPDM. Wszystko jest również uzależnione od uszczelnianych powierzchni. W przypadku ciężkich i sztywnych konstrukcji grubość stosowanej pianki z technicznego punktu widzenia może być wyższa, niż w przypadku uszczelniania elementów plastikowych oraz konstrukcji z cienkiej blachy. Dzieje się tak, aby przeciwdziałać ewentualnemu wyginaniu się konstrukcji w miejscach uszczelniania. W przypadku wątpliwości technicznych, prosimy o kontakt z naszą firmą. Oba rodzaje opisywanej mikrogumy posiadają wysokie parametry jeśli chodzi o trwałość na starzenie oraz temperaturę pracy. Pianki te różnią się również ceną. W większości przypadków pianka EPDM 130 jest nieco bardziej korzystna cenowo.
Posiadamy w ofercie wzornik pianek. W razie chęci sprawdzenia naszych produktów na żywo zachęcamy do kontaktu w celu otrzymania darmowych próbek.